החזרי מס לשכירים- על מה ולמה?

החזרי מס לשכירים- על מה ולמה?

למעלה מ- 80% מהשכירים זכאים להחזר מס ממס הכנסה. נציג בפניכם כמה קריטריונים בסיסיים:

1. תקופה של חוסר תעסוקה (גם אם קיבלת דמי אבטלה, עדיין מגיע לך החזר, אם שילמת מס). גם יציאה לחופשה ארוכה מצדיקה החזר מס. כלומר, אם במהלך 6 השנים 2011-2016 הייתה תקופה כלשהי שבה לא עבדת, אפילו חודש- חודשיים בלבד, ובאותה שנה שילמת מס- שילמת יותר מדי מס. ככל שהיו יותר תקופות שכאלה, החזר המס צפוי לגדול.

2. החלפת מקום עבודה- אם החלפת מקום עבודה והשכר שלך עלה/ירד, ייתכן ומגיע לך החזר. כאשר מתבצעת קפיצה בשכר ממדרגת מס אחת לאחרת, נוצר עיוות בתשלומי המס שלך, ובשביל זה אנחנו כאן😊

3. שוק ההון- המשקיעים בניירות ערך נפגעים בצורה הכי בוטה מחוסר התיאום בין המוסדות הממשלתיים:
אם השקעת דרך שני גופים שונים, ובאחד הרווחת ובשני הפסדת- ייגבו ממך מס בעבור הרווחים ולא יקזזו אותם אל מול ההפסדים. בנוסף, הפסדי הון משנים קודמות, אשר ניתן לקזז מול רווחי הון בשנים הבאות, ל א  מקוזזים ע"י הבנקים או בתי ההשקעות. צריך להגיש דו"ח שנתי ולמלא את כל הפרטים המבלבלים והטפסים השונים ולהגיש בקשה למס הכנסה

נשמע מפחיד? נשמע מעיק?

אצלנו זה פשוט וקל.

אנחנו כאן בשביל לעזור ולפשט את התהליך. אנחנו נמלא את כל הטפסים שצריך ונגיש אותם עבורכם למס הכנסה.

4. מסיימי שירות צבאי/לאומי- לאחר שירות של 24 חודשים לפחות, הן לבנים והן לבנות, בשירות צבאי או לאומי- הנכם זכאים להטבת מס של נקודת זיכוי במשך 36 החודשים שלאחר החודש בו סיימתם את שירותכם.

כמה כסף שווה כל נקודת זיכוי? בשנים 2013-2015 היא הייתה שווה לכם הנחה של 2,616 ₪ מתשלום המס השנתי- 218 ₪ בחודש.

ייתכן מאוד כי מעסיק כלשהו לא ידע או טעה ולא ציין פרט זה בטופס העוסק שלכם. מדובר בעד ל- 2,616 ₪ מדי שנה, במשך 3 שנים.

כמו כן, סביר מאוד שבמהלך 36 החודשים שלאחר סיום השירות הצבאי/לאומי לא עבדתם באופן רציף. במקרה כזה- אם שילמתם מס בתקופה זו- שילמתם יותר מדי.

שימו לב! למשרתים במשך 12 חודשים ומעלה בשירות צבאי/לאומי- אם סיום השירות לא נבע מסיבה משמעתית חריגה- אתם זכאים להטבה במחצית הסכום- כ- 1,300 ₪ בשנה, בהתאם לשווי השנתי של נקודת הזיכוי.

5. עבודה במס' עבודות במקביל- כל עוד דיווחת למעסיק אחד על עבודתך אצל מעסיק שני, יש כאן פוטנציאל להחזר מס. אפילו אם ביצעת תיאום מס, ממש לא בטוח שלא שילמת יותר מדי. בשביל זה אנחנו כאן- לבדוק ולמצוא החזרי מס- וכמה שיותר הרי זה משובח.

6. ילדים- דמי לידה ניתנים לאישה דרך ביטוח לאומי, ויש כאן פתח לטעויות וחוסר תיאום בינו לבין המעסיק לגבי הסכום המדוייק המגיע ליולדת. בנוסף, במקרה שחופשת הלידה מתארכת- הסיכוי להחזר מס גובר. אם חופשת הלידה גולשת לשנת המס הבאה, ייתכן והמעסיק לא הספיק לעדכן את נקודות הזיכוי בשנת הלידה, ואז מגיע לך החזר מס.

גם לבני הזוג ייתכן ומגיע החזר מס, עקב טעויות בעדכון הפרטים מצד המעסיק. סעיף שחשוב לבדוק בזהירות רבה- אנחנו בודקים עבורך, כמובן. לך אין מה לדאוג.

7. תואר אקדמי- עבור סיום תואר ראשון במהלך השנים 2007-2013, אתם זכאים לנקודת זיכוי ממס (בשווי של כ-2,600 ₪) בכל אחת משלוש השנים שלאחר השנה בה סיימתם את התואר. אם סיימתם את התואר במשך שנתיים- תקבלו הטבה זו למשך שנתיים.

עבור סיום תואר ראשון החל משנת 2014, אתם זכאים להטבה זו עבור שנה אחת בלבד, באחת משתי השנים שלאחר סיום התואר, לבחירתכם.

אם עדכנתם את המעסיק ובכל תלוש משכורת מופיע הזיכוי המדובר, אין זה אומר שלא מגיע לכם החזר מס! הזיכוי המתקבל דרך המעסיק הוא חודשי, ואילו ההטבה היא שנתית. אם הייתה לכם תקופה של חוסר תעסוקה במהלך השנה- מגיע לכם החזר מס.

כל האמור לעיל רלוונטי גם עבור בוגרי תואר שני, אשר זכאים להטבה במחצית הסכום= כ- 1,300 ₪).

8. תרומות- בהתאם לשנה, תרומות בסך של מעל ל- 180-190 ₪ בשנה (למוסד מוכר) מעניקות גם לשכירים זיכוי בסך של 35% מהסכום הכולל בשנה זו. איזה כייף זה להפתיע אנשים שתורמים ועוזרים לאחרים ולהחזיר להם חלק לא מבוטל מתרומותיהם.

יש עוד סיבות רבות וטובות למה עשוי להגיע לכם החזר מס: מגורים ביישוב ספר, פטור בשל נכות, מעמד של עולים חדשים ועוד…

אתם לא חייבים להיות בטוחים שמגיע לכם. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות אלינו– להתקשר, לשלוח מייל, להשאיר הודעה.

לאחר שיחה איתנו- הכל יהיה הרבה יותר פשוט.

טלפון:   054-4331203

דוא"ל:   shai@taxback.info

ניתן לשלוח הודעה פרטית בדף הפייסבוק.

בברכה,

צוות Tax Back